projektowanie łazienekNie będzie wielką tajemnicą stwierdzenie, że na samodzielnym projektowaniu łazienek przy pomocy programów komputerowych najbardziej zależy producentom mebli, armatury i ceramiki łazienkowej. Jest to doskonały sposób na promocję swoich produktów i przywiązanie klienta do marki. Programy tego typu zawierają w sobie gotowe wzory mebli i elementów wyposażenia, które w prosty i łatwy sposób można umieścić w projekcie. Dzięki temu przygotowane projekt to nie pusta bryła, a kompletny i gotowy do wykonania projekt łazienki.

Na polskim rynku najpopularniejszym programem do aranżacji wnętrz jest aplikacja firmy IKEA, pod nazwą Home Planner. W ramach tej aplikacji występują osobne aplikacje przystosowane do projektowania sypialni, kuchni oraz łazienki. IKEA Bathroom Planner to angielska nazwa programu do projektowani łazienek. Dostępny na polskiej stronie producenta, w polskiej wersji językowej pozwala użytkownikom zaprojektować łazienkę pod względem umiejscowienia wszystkich produktów łazienkowych. Program pozwala na obejrzenie każdej ściany w widoku z góry oraz 3D. Ponadto umożliwia wizualizację ściany wyłożonej ceramiką w kilku stylach i w wybranym kolorze.

Przy pomocy Bathroom Plannera rozlokujemy wszystkie niezbędne elementy, takie jak toaleta, wanna oraz sprzęt AGD. Pamiętajmy jednak, że podobnie jak glazura elementy te są tylko przykładowe i nie są produktami, które można zakupić w IKEA. Tym samym nie wchodzą w skład kosztorysu projektu. W ramach produktów, których wybór może przyprawić o zawrót głowy znajdują się: umywalki, szafki, półki, lustra a także oświetlenie. Elementy możemy umieścić w dowolnym miejscu a program przygotuje pełną trójwymiarową wizualizację.

Drugim znanym programem na polskim rynku jest Moja Łazienka. Udostępniony na bezpłatnej licencji przez firmę Sanitec Koło jest wysoko ocenianym przez internautów typowym programem do projektowania łazienek. Program wymaga instalacji na komputerze użytkownika. W programie Moja Łazienka, podobnie jak w na platformie szwedzkiego producenta należy rozpocząć od podania kształtu oraz wymiarów pomieszczenia. Następnie program pyta o kolorystykę oraz wystrój ścian. Można rozróżnić kolor podłogi, oraz dobrać dwa kolory płytek ściennych. Ustawienie drzwi oraz okien dopełnia dzieła. Teraz można przejść do projektowania łazienki.

Użytkownik ma do wyboru praktycznie pełen asortyment urządzeń sanitarnych z oferty firmy. Każdy produkt można dokładnie obejrzeć na wizualizacji przed wstawieniem go do projektu. Stosunkowo prosta i intuicyjna wyszukiwarka produktów umożliwia szybki i łatwy wybór interesującego elementu. Każdy produkt można w dowolny sposób przestawiać oraz podejrzeć w projekcie 3D. Producent udostępnia także kilka gotowych projektów, który użytkownik może zaadaptować w całości lub wykorzystać jako inspiracje. Obsługa programu Moja Łazienka jest bardzo prosta, aczkolwiek ze względu na większe zaawansowanie od propozycji szwedzkiej wymaga od użytkownika nieco więcej czasu.

Nie dajesz rady? Skorzystaj z pomocy fachowców

Wiele godzin pracy przed komputerem, a efektów nie widać? Wymarzona łazienka niczym nie przypomina tej z ekranu monitora? Całkiem możliwe. Programy służące do projektowania wnętrz, pomimo starań producentów i programistów, wcale nie należą do łatwych, a zaprojektowania wymarzonej łazienki to nie ułożenie karcianego pasjansa. Nawet bardzo cierpliwym może ostatecznie zabraknąć sił. Wówczas warto udać się do profesjonalisty. I wcale nie trzeba mu płacić.

W renomowanych salonach łazienek pracują specjalnie do tego przygotowanie projektanci, którzy szybko i sprawnie przygotują darmowy projekt łazienki. Wystarczy umówić się na rozmowę i przedstawić wizję wymarzonej łazienki, podać wymiary, preferowane materiały i ewentualnie styl. Doświadczony specjalista przygotuje trójwymiarowy projekt, który będzie odwzorowaniem przedstawionej wizji. Na życzenie można otrzymać projekt alternatywny, stworzony z myślą o najnowszych trendach, modzie i funkcjonalności łazienki.

Posted in: Recenzje.
Last Modified: 1 grudnia, 2020