3dGrafika 3D to grafika trójwymiarowa, która ma na celu stworzenie wizualizacji obiektów trójwymiarowych. Jest to dziedzina grafiki komputerowej, skutecznie wykorzystywana zwłaszcza w reklamie w celu przyciągnięcia uwagi potencjalnego klienta. Reklama wizualna potrafi dotrzeć do klienta, zainteresować go danym produktem, czy też wykonywaną usługą. Dlatego też na rynku jest bardzo popularna.

To agencje reklamowe zazwyczaj specjalizują się w wykonywaniu grafiki 3D, a zwłaszcza liter 3D. Litery 3D z uwagi na swój charakter nazywane są również literami przestrzennymi. Studia projektowe pomagają w doborze reklamy oraz współpracują z innymi firmami na etapie produkcji i montażu liter 3D. Zastosowane mogą być na wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Litery 3D mogą znakomicie prezentować się również w nocy, dzięki zastosowaniu liter świetlnych. Do tych liter wykorzystywana jest technologia LED, bezpieczna oraz energooszczędna. Dostępna jest również szeroka paleta barw oraz czcionka trójwymiarowych liter. Ostateczny wybór należy do zamawiającego, który powinien kierować się osiągnięciem zamierzonego celu. Najlepsze agencje reklamowe to takie, które każde zamównienie traktują indywidualnie. Ważne, aby reklama z wykorzystaniem liter 3D nie wtopiła się w inne reklamy, ale aby spełniła swoje zadanie. Zazwyczaj litery 3D mogą być wykonane w dowolnej wielkości i z różnych materiałów: PCV, styroduru, metalu, plexi bądź aluminium. Zastosowane materiały do tworzenia liter 3D, które mają prezentować się na zewnątrz budynku powinny być trwałe oraz odporne na warunki atmosferyczne.

Grafika 3D, w tym litery 3D stają się coraz bardziej powszechne dzięki swojej skuteczności w reklamie.

Tworzenie grafiki 3D dla Internetu musi wiązać się nie tylko z przestrzeganiem marketingowych zasad, ale również z netykietą. Nie jest ona dokładnie skodyfikowana, wynika z odgórnych zasad przyzwoitości. „Nienetyczne” zachowanie w Sieci nie jest oficjalnie karane, jednak nagminne łamanie niepisanych zasad może powodować odcięcie od niektórych internetowych usług.

Napisy przestrzenne i pojedyncze litery 3D.

Posted in: news.
Tagged: .
Last Modified: 25 września, 2023