Ruszam po raz kolejny, mam nadzieję, że tym razem udany. Niestety, Textpattern albo nie nadawał się do postawienia wortalu na temat Processingu, albo ja nie nadawałem się do Textpatterna, swoją droga podobnie było w przypadku WordPressa. Jednak nie ma co ukrywać, WordPress jest systemem blogowym, wiec aby zmienić go w coś choćby z grubsza przypominającego CMS, trzeba się nieźle namęczyć. Na szczęście z pomocą przyszedł system Joomla!, który pokochałem od pierwszego wejrzenia. Może nie jest to szczyt zaawansowania technologii CMS, ale pełnia wyśmienicie swoje zadania, i zamierzam przy nim pozostać.

Obecnie, jestem w trakcie konfigurowania Joomla! i dostosowywania do swoich potrzeb, tak więc niektóre części strony mogą wyglądać nieco chaotycznie. Wszystko w swoim czasie.

Myślę również nad tym, by uruchomić forum, na wzór tego z processing.org. Z drugiej jednak strony, wątpię, by cieszyło się wielką popularnością. Lepiej więc skupię się na tłumaczeniu manuala i jakichś tutoriali dla początkujących (w końcu).

Posted in: news.
Last Modified: 17 lutego, 2021