mebleNie jest to aż tak trudne zadanie, bowiem z łatwością można znaleźć w internecie darmowy program do projektowania. Ponadto prawie każdy producent mebli tapicerowanych i nie tylko ma w swojej ofercie taki właśnie program, umożliwiający wizualizację wnętrza marzeń.

Projekt krok po kroku

Aranżując wymarzony salon trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, które znacząco poprawią wygodę i użyteczność. Na początku koniecznie trzeba podzielić przestrzeń według funkcji, które ma posiadać. Jeśli salon ma być jadalnią, to trzeba wydzielić miejsce na choćby mały kącik do spożywania posiłków. Następnie wybierzmy kolor ścian – obecnie modny jest biały, pasujący do stylu skandynawskiego, ale coraz częściej w gotowych projektach spotyka się jedną ścianę pomalowaną na ciemno. Podłoga może, choć nie musi, kontrastować ze ścianami. Warto pamiętać, że jasne kolory optycznie powiększają wnętrze. Ilość i jakość mebli także ma znaczenie – dobrze jest trzymać się zasady, że im mniej, tym lepiej. Poza tym współczesne meble w niczym nie przypominają tych sprzed kilkudziesięciu lat, są lekkie, estetyczne i funkcjonalne. Natomiast, jeśli już mamy w domu antyki, to nie pozbywajmy się – obecnie eklektyzm jest w modzie. Nie można także bać się odstawiać mebli od ścian – według wytycznych stylistów nie zmniejszy to przestrzeni, a będzie wyglądać niemal tak samo, jak na profesjonalnych aranżacjach, które podziwiamy w magazynach wnętrzarskich. W projekcie warto uwzględnić wszelkiego rodzaju pufy, fotele i podnóżki. Są one bardzo praktyczne, ponieważ stanowią dodatkowe miejsce do siedzenia, a ponadto wnętrze pufy może być także schowkiem na gazety lub drobne przedmioty.

W celu projektowania można skorzystać z bezpłatnych programów do przestrzennego projektowania dowolnych pomieszczeń on-line. Od samego początku sieciowe wizualizacje wnętrz mieszkań cieszą się dużą popularnością, zarówno wśród indywidualnych odbiorców jak i profesjonalnych projektantów, dla których istotne jest wkomponowanie swoich produktów w profesjonalną aranżację wnętrz. Programy takie  wykorzystywane są też sklepy budowlane – dekoracyjne, producentów mebli i płytek ceramicznych.