processingZastanawiałem się ostatnio, w jaki sposób rozpropagować Processing w Polsce. Oczywiście sprawa nie jest prosta, bo materiałów nie ma, w świadomości polskich internautów Processing nie istnieje.
Postanowiłem zatem wziąć sprawy w swoje ręce, zakupiłem domenę processing.org.pl (niestety, domena processing.pl była już zajęta, właściciel chciał za nią 900 zł [SIC!] tak więc nie pozostało mi nic innego, jak zakupić .org.pl za 9 zł z VAT w promocji).

Obecnie oczekuję na wiadomość od posiadaczy processing.org czy wyrażają zgodę na zastosowanie layoutu z ich strony na mojej. Strony, która w zamyśle ma być miejscem skupiającym informacje nt. Processingu. Na razie nie odpisują, oczywiście możliwe, że w ogóle się nie odezwą, albo nie wyrażą zgody. Wówczas postaram się stworzyć własny layout, co nie będzie proste, bo nigdy wcześniej tego nie robiłem. Jako silnika, mam zamiar użyć znanego CMSa, mianowicie Textpattern – co również nie jest rzeczą prostą, bo trzeba się będzie nauczyć semantyki. Ale jestem dobrej myśli.